Winter Blast Junior Racquetball Tournament

1/11/2019 - 1/13/2019, Sunset Athletic Club - Portland, Oregon USA

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th
 

Boy's Singles

18 and Under Gold

12

Olympic Format

Rory Lampe

John Christian

Atom Fjeldsted

Rohan Wagh

Jay Khajanchee

Devin Boatsman

Kadon Wright

Pranav Sharma

 

Boy's Singles

16 and Under Gold

14

Olympic Format

Sam Holzbach

Cole Hansen

Brennan Sullivan

Jacob Byrne

Youma Garvey

Hunter Honkanen

John Cunningham

Kevin Seog

 

Boy's Singles

14 and Under Gold

10

Olympic Format

Drake Howard

Ben Sheehan

Nathan Kruhm

Benjamin Roberts

Finn Droste

Andrew Laroche

Dustin Hayden

Romaan Zuberi

 

B12

Boy's Singles

12 and Under

4

Round Robin

CJ Kang

Riley Edwards

Ryan Love

Gavin Riley

 

Girl's Singles

18 and Under Gold

15

Olympic Format

Kareena Mathew

Kayla Rae

Kathryn Burris

Natalie Tashchuk

Cameron Paterson

Simran Kadam

Maria Duong

Rudira Madala

 

Girl's Singles

16 and Under Gold

14

Olympic Format

Alexandra Xu

Melanie Ma

Kelsey Klinger

Chloe Hilsenteger

Rhiannon Briggs

Natalie Faulkner

Lily Parrish

Katrina Klatt

 

G14

Girl's Singles

14 and Under

6

Single Elimination

Shelby Levens

Brielle Fernando

Katie Bain

Payton Lemke

Emily Song

Annika Wadhwani

 

Junior Singles

Advanced

6

Single Elimination

Atom Fjeldsted

Devin Leigh

Peter Lamontagne

Brennan Sullivan

Trevor McBride

Stephan Patnowski

 

Boy's Singles

Intermediate Gold

16

Olympic Format

Drake Howard

Cole Hansen

Pranav Sharma

Nolan Erenfeld

Romaan Zuberi

Arthur Kreiter

Jacob Byrne

Khoi Hoang

 

Girl's Singles

Intermediate Gold

11

Olympic Format

Melanie Ma

Shelby Levens

Rudira Madala

Riley Hansen

Katie Bain

Emily Moore

Deetya Brahmarouthu

Erin Vinson

 

Boy's Singles

Beginner Gold

11

Olympic Format

Jaxon Robinson

Andrew Laroche

Caden Pang

Wyatt Strickland

Finn Droste

Ryan Love

Riley Edwards

CJ Kang

 

Girl's Singles

Beginner Gold

7

Olympic Format

Brielle Fernando

Kiri Vogelsang

Katrina Klatt

Emily Song

Annika Wadhwani

Anais Chen

Meher Khan

 

Junior Singles

Elite Gold

8

Olympic Format

Lucas Bain

Rory Lampe

Annie Roberts

Kareena Mathew

Kayla Rae

John Christian

Sachin Pillai

Kadon Wright

 

Junior Doubles

Advanced

5

Round Robin

Rory Lampe / Sachin Pillai

John Christian / Devin Leigh

Annie Roberts / Kelsey Klinger

Lucas Bain / Allie Riggs

Atom Fjeldsted / Stephan Patnowski

 

Junior Doubles

Intermediate

13

Single Elimination

Natalie Tashchuk / Devin Boatsman

Alexandra Xu / Kathryn Burris

Ben Sheehan / Benjamin Roberts

Melanie Ma / Rudira Madala

Chloe Hilsenteger / Mara White

Katie Bain / Shelby Levens

Jose Perez / Youma Garvey

Hunter Honkanen / Aiden Daisy

 

Junior Doubles

Beginner

7

Single Elimination

Andrew Laroche / Nathan Kruhm

Maria Duong / Simran Kadam

Makenna Tramposh / Natalie Faulkner

Amanda Myrhow / Katrina Klatt

Brielle Fernando / Payton Lemke

Annika Wadhwani / Emily Song

Emma Corvese / McKenna Greene

 

Boy's Singles

14 and Under Red

6

Olympic Format

Jaxon Robinson

Andrew Laroche

Dustin Hayden

Romaan Zuberi

Finn Droste

Nolan Erenfeld

 

Boy's Singles

14 and Under White

4

Olympic Format

Finn Droste

Nolan Erenfeld

 

Boy's Singles

16 and Under Blue

4

Olympic Format

Hunter Honkanen

Youma Garvey

John Cunningham

Kevin Seog

 

Boy's Singles

16 and Under Red

6

Olympic Format

Cole Friend

Wyatt Strickland

Landon Comella

Jose Perez

Sahil Mantha

Caden Pang

 

Boy's Singles

16 and Under White

4

Olympic Format

Caden Pang

Sahil Mantha

 

Boy's Singles

18 and Under Blue

4

Olympic Format

Devin Boatsman

Jay Khajanchee

Kadon Wright

Pranav Sharma

 

Boy's Singles

18 and Under Red

4

Olympic Format

Peter Lamontagne

Khoi Hoang

Scott Skaggs

Trevor McBride

 

Boy's Singles

Beginner Blue

4

Olympic Format

CJ Kang

Ryan Love

Riley Edwards

Finn Droste

 

Boy's Singles

Beginner Red

4

Olympic Format

Dustin Hayden

Landon Comella

Gavin Riley

 

Boy's Singles

Intermediate Blue

4

Olympic Format

Arthur Kreiter

Romaan Zuberi

Jacob Byrne

Khoi Hoang

 

Boy's Singles

Intermediate Red

8

Olympic Format

Jay Khajanchee

Hunter Honkanen

Cole Friend

Benjamin Pebenito

Benjamin Roberts

Nathan Kruhm

John Cunningham

Sahil Mantha

 

Girl's Singles

14 and Under Consolation

2

Single Elimination

Annika Wadhwani

Emily Song

 

Girl's Singles

16 and Under Blue

4

Olympic Format

Lily Parrish

Katrina Klatt

Natalie Faulkner

Rhiannon Briggs

 

Girl's Singles

16 and Under Red

6

Olympic Format

Mara White

McKenna Greene

Kiri Vogelsang

Erin Vinson

Amanda Myrhow

Makenna Tramposh

 

Girl's Singles

16 and Under White

4

Olympic Format

Makenna Tramposh

Amanda Myrhow

 

Girl's Singles

18 and Under Blue

4

Olympic Format

Cameron Paterson

Maria Duong

Rudira Madala

Simran Kadam

 

Girl's Singles

18 and Under Red

7

Olympic Format

Emily Moore

Amelia Noall

Senny Scherler

Kara Rivera Ramirez

Emily Wilson

Emma Corvese

Riley Huntington

 

Girl's Singles

18 and Under White

4

Olympic Format

Emma Corvese

Emily Wilson

Riley Huntington

 

Girl's Singles

Beginner Red

4

Olympic Format

Annika Wadhwani

Meher Khan

Anais Chen

 

Girl's Singles

Intermediate Blue

4

Olympic Format

Emily Moore

Katie Bain

Deetya Brahmarouthu

Erin Vinson

 

Girl's Singles

Intermediate Red

4

Olympic Format

Rhiannon Briggs

Riley Huntington

Vinita Karumuru

 

Junior Doubles

Beginner Consolation

3

Single Elimination

Brielle Fernando / Payton Lemke

Emma Corvese / McKenna Greene

Annika Wadhwani / Emily Song

 

Junior Doubles

Intermediate Consolation

8

Single Elimination

Drake Howard / Riley Edwards

Katie Bain / Shelby Levens

Jacob Byrne / Sam Holzbach

Deetya Brahmarouthu / Vinita Karumuru

Lily Parrish / Senny Scherler

Jose Perez / Youma Garvey

Hunter Honkanen / Aiden Daisy

 

Junior Singles

Advanced Consolation

2

Single Elimination

Trevor McBride

Stephan Patnowski

 

Junior Singles

Elite Red

4

Olympic Format

Sachin Pillai

Kadon Wright

John Christian

Kayla Rae

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com