Tournament: 45th Annual Keystone Classic: Racquetball

2/8/2019 - 2/10/2019, University of Winnipeg Duckworth Centre - Winnipeg, MB CAN

RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:racquetball@sportmanitoba.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Trevor Webb

Lee Connell

Ian Frattinger

Logan Strand

Christine Richardson

James Bileski

Peter Olynick

Matthew Kushnir

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Christine Richardson

Peter Olynick

James Bileski

Matthew Kushnir

DO

Doubles

Open

2

Single Elimination

Ian Frattinger / Jen Saunders

Lee Connell / Christine Richardson

WAB

Women's Singles

A / B

8

Single Elimination

Gwen Smoluk

Kay McNeil

Marie Solano

Milana Paddock

Liz Klippenstein

Cecile Dufresne

Kim Griffin

Spencer Kushnir

Women's Singles

A / B Consolation

4

Single Elimination

Liz Klippenstein

Kim Griffin

Cecile Dufresne

Spencer Kushnir

Men's Singles

B / C Playoff #1

2

Single Elimination

Kyle Gobeil

Cher Allen

S35

Singles

35+

4

Round Robin

Evan Pritchard

Jim Park

David Harrington

Brad Strand

JA

Junior Singles

A

4

Round Robin

Aidan Fanshaw

Owen Peters

Eric Boyko

Lukas Szlagowski

Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Brad Strand / Logan Strand

Dave Boyd / Gus Tsouras

DB

Doubles

B

3

Round Robin

Eric Boyko / Leyton Gouldie

Aidan Fanshaw / Matthew Hodgins

Chase Holowachuk / Lukas Szlagowski

Women's Doubles

A / B

4

Round Robin

Gwen Smoluk / Marie Solano

Cher Allen / Spencer Kushnir

Kay McNeil / Bettina Nyman

Diana Bradbury / Kim Griffin

Doubles

A Playoff #2

2

Single Elimination

Peter Olynick / Lloyd Rempel

David Harrington / Matthew Kushnir

Doubles

A Playoff #3

2

Single Elimination

John Marion / Jim McEachern

George Nyman / Evan Pritchard

Men's Singles

B / C Playoff #2

2

Single Elimination

Leyton Gouldie

Chase Holowachuk

Men's Singles

B / C Playoff #3

2

Single Elimination

Alexandre Nikouline

Matthew Hodgins

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th