Tournament: 34th Annual Shamrock Shootout and IRT Pro Stop Presented by KWM Gutterman: Racquetball

3/14/2019 - 3/17/2019, Glass Court Swim & Fitness - Lombard, IL USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:petersgeoff@hotmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

IL Racquetball Events Illinois State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Singles

IRT Pro Main

24

Single Elimination

Kane Waselenchuk

Rocky Carson I I I

Rodrigo Montoya

Andree Parrilla

Alejandro Landa

Alvaro Beltran

Samuel Murray

Sebastian Franco

MPD

Men's Doubles

IRT Pro

16

Single Elimination

Ben Croft / Kane Waselenchuk

Alvaro Beltran / Daniel De La Rosa

Alejandro Landa / Samuel Murray

Jose Diaz / Jake Bredenbeck

Andree Parrilla / Rodrigo Montoya

Mario Mercado / Sebastian Franco

Adam Manilla / Rocky Carson I I I

Eduardo Garay / Felipe Camacho

MO

Men's Singles

Open

40

Single Elimination

Eduardo Portillo Torres

Maurice Miller

Gerardo Franco

Eduardo Garay

Felipe Camacho

Mario Mercado

Kyle Ulliman

Edwin Galicia

MAA

Men's Singles

AA

24

Single Elimination

Geovani Mendoza

Alcides Gutierrez

Lucas Shoemaker

Frank Wrobel

Fabrizio Mora

Carlos Reyes

Kalyan Kosetty

Alex Kerr

MA

Men's Singles

A

24

Single Elimination

Julian Cruz

Tony Domelle

Timothy Holder

Eric Burnett

Kalyan Kosetty

Jose Garcia

Gallagher Garcia

Benjamin Horner

MB

Men's Singles

B

24

Single Elimination

Scott Kreger

Tejas Veer

Nick Czapla

Duane Barone

Carl Carman

Ron Berquist

Thomas Moretz

Scott Walker

MC

Men's Singles

C

18

Single Elimination

Thomas George

Tom Trecker

Rick Rossi

Bill Pelen

Robert Capaldo

Rich Morales

Patrick Timson

Phil Schau

MD

Men's Singles

D

3

Round Robin

Spencer O'Dea

Axel Lopez

Todd Ha

MDN

Men's Singles

D/Novice

4

Round Robin

Spencer O'Dea

Axel Lopez

Paul Bauer

Todd Ha

MN

Men's Singles

Novice

1

Round Robin

Paul Bauer


Men's Age Singles

30+

1

Single Elimination

John Wolfe


Men's Age Singles

30+/35+/45+

8

Single Elimination

Eugene Coyle

Terry Kisling

Ed Esparza

Nadeem Sharifuddin

Felipe Sosa

Chris Choi

John Wolfe

Rogelio Ruiz

Men's Age Singles

35+

2

Single Elimination

Nadeem Sharifuddin

Rogelio Ruiz

Men's Age Singles

45+

5

Single Elimination

Eugene Coyle

Terry Kisling

Ed Esparza

Felipe Sosa

Chris Choi

Men's Age Singles

55+

10

Single Elimination

Andrew Kulback

Dave Milazzo

Tom Neal

Brian Phillips

Tony Cosmano

Charles Knight

Ron Alesia

Mike Davern

Men's Age Singles

65+

7

Single Elimination

Hector Herrera

Ernesto Tan

Jeffrey Grace

Bruce Green

James Caristi

Platt Hill

Bill Roberts

Men's Age Singles

35+ Intermediate

2

Single Elimination

Thomas George


Men's Age Singles

35+INT/45+INT

16

Single Elimination

Michael Russo

Thomas George

Ron Berquist

Richard Seaberg

Justin Mrowicki

Wayne Lorenz

Keith Wiener

Ernie Perone

Men's Age Singles

45+ Intermediate

14

Single Elimination

Michael Russo

Ron Berquist

Richard Seaberg

Justin Mrowicki

Wayne Lorenz

Keith Wiener

Ernie Perone

MOD

Men's Doubles

Open

9

Single Elimination

Fabrizio Mora / Rom Dresbach

Bob Bedford / Gerardo Franco

Alok Mehta / Andrew Price

Clint Hickman / Eric Mathews

Aj Bennett / Juan Martinez I I I

Blase Zera / Robert Arellano

Anthony Cosmano / Michael Fornero

Adam Taylor / Geoff Goldblatt

MAD

Men's Doubles

A

16

Single Elimination

David Singer / Jake Ryan

Geoff Heekin / Shawn Warner

Erik Navarro / Justin Cobkit

Nikhil Iyer / Todd Burris

Roberto Rivas / Ron Alesia

Greg Cilano / Kevin Massard

David Coyner / Peter McCauley

Jairo Torres / Jerry Kee

MBD

Men's Doubles

B

10

Single Elimination

Peter Riegler / Scott Kreger

Anurag Singh / Mike Pfleeger

Jose L. Arteaga / Tony Garcia

Anthony Giacalone / Glen Bero

Jesus Lopez / Jose Alberto Acosta

Benjamin Horner / Krish Maini

Anuj Parikh / Tejas Veer

Justin Mrowicki / Mason Kimberley

MCD

Men's Doubles

C

6

Single Elimination

Chris Sommer / Mark Miller

Jose L. Arteaga / Raul Sanchez

Kaushik Vaghasiya / Shashank Shrivastava

David Oleski / Jeffrey Schultz

Bill Pelen / Jason Duffecy

Robert Capaldo / Shelden Burrel

Men's Doubles

80/85 Combined

7

Single Elimination

Felipe Sosa / Terry Kisling

James Schlicher / John Thorson

Frank Wrobel / Rick Svabek

Bob Bedford / Rom Dresbach

Geoff Heekin / Shawn Warner

Antonio Vazquez / Luis Monsreal

David Singer / Lee Frick

Men's Doubles

Combined 80+

4

Single Elimination

Felipe Sosa / Terry Kisling

James Schlicher / John Thorson

Frank Wrobel / Rick Svabek

Antonio Vazquez / Luis Monsreal

Men's Doubles

Combined 85+

3

Single Elimination

Bob Bedford / Rom Dresbach

Geoff Heekin / Shawn Warner

David Singer / Lee Frick

Men's Doubles

Centurion+

8

Single Elimination

Clint Hickman / James Schlicher

Dave Milazzo / John Mason

Shane Jackson / Tom Neal

Basilio Salazar / Lee Frick

Andrew Kulback / Charles Knight

Drake Deavours / Martin Gonzalez

David Lilly / Jeffrey Grace

Tom Lamberson / Walter Fornek

WO

Women's Singles

Open

10

Single Elimination

Erika Manilla

Masiel Rivera

Adrienne Haynes

Brenda Laime

Cheryl Gudinas

Emily Fauser

Kristin Coulter

Diane Bunker

WAA

Women's Singles

AA

6

Single Elimination

Julia Stein

Emily Fauser

Jennifer Suwanski

Cheryl Gudinas

WA

Women's Singles

A

7

Single Elimination

Marjolaine Parent

Laura Pesek

Chris Cerny

Georgina Marin

Tracie Valentine

Carolyn Watkins-Vazquez

Julia Stein

WB

Women's Singles

B

3

Round Robin

Ursurla Wiley

Alice Kligerman

Malanee Domelle

WBC

Women's Singles

B/C

4

Round Robin

Ursurla Wiley

Cheryl Miller

Alice Kligerman

Malanee Domelle

WC

Women's Singles

C

1

Round Robin

Cheryl Miller


Women's Age Singles

50+

4

Round Robin

Kim Reimschisel

Edith Seaman

Julianne Valentino

Mary Crambes

WOD

Women's Doubles

Open

3

Round Robin

Brenda Laime / Masiel Rivera

Cari Mory / Laurel Harper

Lynn Yeazell / Rebecca Bowman

WAD

Women's Doubles

A

5

Single Elimination

Carolyn Vazquez / Letty Maldonado

Gisela Gomez / Kimberly Randolph

Ursurla Wiley / Kelly Leblanc

Julianne Valentino / Barbara Vagedes

Mary Crambes / Susan Caillier

Women's Doubles

A/B

6

Single Elimination

Carolyn Vazquez / Letty Maldonado

Gisela Gomez / Kimberly Randolph

Cheryl Miller / Jana Noble

Ursurla Wiley / Kelly Leblanc

Julianne Valentino / Barbara Vagedes

Mary Crambes / Susan Caillier

WBD

Women's Doubles

B

1

Single Elimination

Cheryl Miller / Jana Noble


Women's Doubles

Centurion +

4

Round Robin

Janet Eminger / Liz Molitor

Diane Bunker / Karin McCauley

Susan Mueller / Dolores Lamberson

Jana Noble / Kelly Leblanc

Mixed Doubles

Open

6

Single Elimination

Daniela Molina / Maurice Miller

Alok Mehta / Cheryl Gudinas

Erika Manilla / Justus Benson

Kelly Gremley / Shane Jackson

Kristin Coulter / Miguel Riollano

Marjolaine Parent / Tommy Murray

Mixed Doubles

A

7

Single Elimination

Laurel Harper / Roberto Rivas

Kimberly Randolph / Nick Czapla

Eric Burnett / Letty Maldonado

Georgina Marin / Tony Garcia

Daniel Jaskier / Jennifer Suwanski

Malanee Domelle / Tony Domelle

Mark Miller / Susan Caillier

Mixed Doubles

B

4

Round Robin

Laura Pesek / Patrick Buckley

Jesus Lopez / Edith Seaman

Chris Cerny / Jody Ashley

Alice Kligerman / Thomas Moretz

Mixed Doubles

40+

2

Single Elimination

Lynn Yeazell / Martin Gonzalez

Peter Riegler / Susan Mueller

Mixed Doubles

40+/50+

7

Single Elimination

Andy Pitock / Cheryl Kirk

Antonio Vazquez / Cari Mory

Lynn Yeazell / Martin Gonzalez

Janet Eminger / Keith Kareiva

Jerry Kee / Kim Reimschisel

Dolores Lamberson / Tom Lamberson

Peter Riegler / Susan Mueller

Mixed Doubles

50+

5

Single Elimination

Andy Pitock / Cheryl Kirk

Antonio Vazquez / Cari Mory

Janet Eminger / Keith Kareiva

Jerry Kee / Kim Reimschisel

Dolores Lamberson / Tom Lamberson

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Rick Seaberg
Racquetball Tournament