Rhema Racquetball Tournament

3/8/2019 - 3/10/2019, Ninowski Recreation Center - Tulsa, OK USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:Kindschi@cox.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OK Racquetball Events Oklahoma Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

Men's Age Playoff #1

2

Single Elimination

Brad Guidry

Rosco Halsey

Men's Age Singles

Men's Age Playoff #2

2

Single Elimination

Darrell Sanders

Larry Hammett

MAD

Men's Doubles

A

8

Single Elimination

Scott St. Peter / David Gream

Billy McInturff / Scott Nekonchuk

Daniel Fergerson / Rick Cunningham

Brent Shirey / Gary Crews

Gary Webb / John Berry

Gary Parker / Bart Milligan

Patrick Dinneen / Christopher Reavis

Kelly Black / Sean Doyle

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Kelly Black / Sean Doyle

Gary Parker / Bart Milligan

Patrick Dinneen / Christopher Reavis

Gary Webb / John Berry

MED

Men's Doubles

Elite

9

Single Elimination

Chad Knight / Jesse Mabon

Gary Parker / Scott St. Peter

Allen Seh Ong / Ron Baze

Larry Hammett / Darrell Sanders

Charles Whitson / Rick Cunningham

Marco Barron / Brent Scales

Kurt Boutin / Logan Boutin

Will Stephensen / Freddie Garcia

Men's Doubles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Kurt Boutin / Logan Boutin

Charles Whitson / Rick Cunningham

Marco Barron / Brent Scales

Kelly Black / Sean Doyle

Men's Doubles

Men's BCD Doubles

7

Single Elimination

David Hendricks / Virgil White

Tony Noonkester / Daniel Fergerson

Corinne Klump / Jacob Sabin

Russ Sanders / Jeff Taylor

Chrystian Marshall / Trevor Evans

Teresa McSherry / Deborah Viuf

Chad Knight / Camden Knight

Men's Doubles

Men's BCD Doubles Consolation

4

Single Elimination

Chad Knight / Camden Knight

Chrystian Marshall / Trevor Evans

Teresa McSherry / Deborah Viuf

Men's Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Art Spelts / Travis Mettenbrink

Brian Watson / Matthew Kindschi

Men's Doubles

Open Playoff #2

2

Single Elimination

Tom Hjelm / Rosco Halsey

Donnie Hendricks / Robert Cole

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Marco Barron

Kurt Boutin

Scott Hjelm

Charles Whitson

Brandon Davis

Larry Hammett

Patrick Dinneen

Jody Dieker

cMA

Men's Singles

A Consolation

7

Single Elimination

Hervey Medina

Larry Hammett

John Whitson

Brandon Davis

Gary Webb

MB

Men's Singles

B

18

Single Elimination

Hervey Medina

Scott Nekonchuk

Billy McInturff

Brandon Davis

Samson Balachander

Steven Davis

David Hendricks

Virgil White

cMB

Men's Singles

B Consolation

11

Single Elimination

David Gream

Jeff Parsons

Marcio Hernandez

Andrew Shaw

John Whitson

Tony Noonkester

MC

Men's Singles

C

9

Single Elimination

Andrew Shaw

Dan Horner

Alan Knott

Adam Kosofsky

Jacob Sabin

Clay Henry

Jeff Taylor

Brent Spurling

cMC

Men's Singles

C Consolation

5

Single Elimination

Jacob Sabin

Clay Henry

Jeff Taylor

Steve Forsythe

Men's Singles

D / Novice

8

Single Elimination

Adam Kosofsky

Camden Knight

Brent Spurling

Christopher Seitz

Chrystian Marshall

Trevor Evans

Russ Sanders

James Taylor

Men's Singles

D / Novice Consolation

4

Single Elimination



Trevor Evans

James Taylor

Men's Singles

Elite Playoff #1

2

Single Elimination

Allen Seh Ong

Ron Baze

Men's Singles

Elite Playoff #2

2

Single Elimination

Benjamin Horner

Will Woodring

MO

Men's Singles

Open

11

Single Elimination

Travis Mettenbrink

Corey Sole

Matthew Kindschi

Brian Watson

Tom Hjelm

Scott St. Peter

Art Spelts

Logan Boutin

cMO

Men's Singles

Open Consolation

7

Single Elimination

Benjamin Horner

Art Spelts

Donnie Hendricks

Tom Hjelm

Darrell Sanders

XOA

Mixed Doubles

Open / A

4

Round Robin

Lacy Kindschi / Shaun Stone

Therese Lewis / Donnie Hendricks

Robert Cole / Rachael Cooper

Karen Boutin / Rodney Thompson

Women's Singles

Women's Singles

5

Round Robin

Corinne Klump

Karen Boutin

Deborah Viuf

Teresa McSherry

Rachel Davis

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament