Tournament: The Club Shootout - Junior Fundraiser: Racquetball

2/15/2019 - 2/17/2019, The Club - Total Fitness And Racquetball - St Cloud, MN USA

RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jason@theclubfit.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Junior Singles

All Ages

4

Round Robin

Lillian Ford-Crimi

Joshua Tramm

Oscar Martinez Murillo

Rafael Martínez Murillo

Men's Age Singles

50+

8

Single Elimination

Tim Lavoi

Scott Regenscheid

Tj Beagan

Richard Markham

Jeff Anderson

David Olson

David Nelson

Gustavo Pena

Men's Age Singles

50+ Consolation

4

Single Elimination

David Nelson

Gustavo Pena

David Olson

Jeff Anderson

MAD

Men's Doubles

A

4

Round Robin

Ron Tiernan / Kevin Kuhns

Bud Hornaday / Vivek Chaturvedi

Brett Hofer / Jim Pflipsen

Wayne Harting / Richard McClary

MBD

Men's Doubles

B

4

Round Robin

David Beuning / Doug Rausch

Shane Pepper / Mitchell Ruscin

Jim Henning / Julia Nelson

Brian Mick / Todd Paulson

MCD

Men's Doubles

C / D

4

Round Robin

Jayden Kuhns / Kevin Kuhns

Jared Baloun / Shawn Colbert

Skip Lecy / Joshua Tramm

Oscar Martinez Murillo / Rafael Martínez Murillo

Men's Doubles

Centurion+

5

Single Elimination

Ron Tiernan / Richard Markham

Jeff Anderson / Scott Regenscheid

Wayne Harting / Richard McClary

Tim Lavoi / Gustavo Pena

Bud Hornaday / Ron Berquist

Men's Doubles

Centurion+ Consolation

3

Single Elimination

Bud Hornaday / Ron Berquist

Tim Lavoi / Gustavo Pena

Wayne Harting / Richard McClary

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Ron Denler

Brett Hofer

Tj Beagan

Mitchell Ruscin

Bud Hornaday

Joey Rohlwing

Vivek Chaturvedi

Nathan Soltis

cMA

Men's Singles

A Consolation

5

Single Elimination

Bud Hornaday

Nathan Soltis

Vivek Chaturvedi

David Olson

Joey Rohlwing

MB

Men's Singles

B

6

Single Elimination

Joey Rohlwing

Ron Berquist

Shane Pepper

Todd Paulson

Mitchell Ruscin

Skip Lecy

cMB

Men's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Todd Paulson

Shane Pepper

Skip Lecy

Mitchell Ruscin

Men's Singles

C / D

5

Single Elimination

Shawn Colbert

Jayden Kuhns

Joshua Tramm

Jared Baloun

Lillian Ford-Crimi

Men's Singles

C / D Consolation

3

Single Elimination

Lillian Ford-Crimi

Jared Baloun

Joshua Tramm

MO

Men's Singles

Open

6

Single Elimination

Ted Rohlwing

Andrew Gleason

Jon Hofer

Darrin Prince

Dave Murtley

Nathan Soltis

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Darrin Prince

Dave Murtley

Nathan Soltis

Jon Hofer

XAB

Mixed Doubles

A / B

4

Round Robin

Cindy Hoops / Ron Denler

Wayne Harting / Page Kern

David Nelson / Susan Schatz

Jim Henning / Julia Nelson

WAB

Women's Singles

A / B

3

Round Robin

Page Kern

Cindy Hoops

Susan Schatz

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th