Tournament: 2019 Mid-Atlantic Regionals Championship: Racquetball

4/27/2019 - 4/27/2019, SportFit Total Fitness Racquet Club - Laurel, MD USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:msfeb14th@icloud.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MD Racquetball Events Maryland Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

25/30+

3

Round Robin

Alejandro Massuet

Yacouba Keita

John Wendell

Men's Age Singles

45/50+

3

Round Robin

Mark Jacobs

Jon Davis

Troy Moore

Men's Age Singles

55/60+

4

Round Robin

Robert Bokulic

Robert Eisenberger

Steven Simpson

Mitch Smith

MAA

Men's Age Singles

A

3

Round Robin

Harsh Pareek

Lewis Williams

Kevin Comer

Men's Age Singles

B/C

4

Round Robin

Keith Rist

Tom Pastirik

Scott McDaniel

Michael Altice

Men's Doubles

B/C

6

Single Elimination

Benjamin Starr / Greg Dion

Dan Fendelman / Gary Somers

Dan Spiro / Hal Spiro

Tom Farley / Richard Halpin

Tom Pastirik / Mark Phillips

Michael Altice / Vicki Hopkins

Men's Doubles

Elite/A

4

Round Robin

Cecil Hogue / Rj Jackson

Tavares Patton / Jai Jennings

Eric Robinson / Michael Limsky

Christopher Fanning / John Wendell

Men's Doubles

Open/A

4

Round Robin

Eric Robinson / Michael Limsky

Cecil Hogue / Rj Jackson

Beverly Supanick / Jeff Grammes

Troy Moore / Anna Schortmann

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Harsh Pareek

Robert Eisenberger

Andres Londono

Greg Dion

Gary Somers

Steven War

Dan Spiro

Keith Rist

MC

Men's Singles

C

5

Round Robin

Andres Londono

Chris Lee

Scott McDaniel

Richard Halpin

Shahan Salam

MEA

Men's Singles

Elite/A

8

Single Elimination

Robert Bokulic

Christopher Fanning

Rj Jackson

Jon Davis

John Wendell

Kevin Comer

Lewis Williams

Mark Jacobs

MO

Men's Singles

Open

4

Round Robin

Alejandro Massuet

Yacouba Keita

Troy Moore

Steven Simpson

Mixed Doubles

A/B

2

Single Elimination

Fitzroy Williams / Vicki Hopkins

Steven War / Irene Abdou

WA

Women's Singles

A

2

Single Elimination

Anna Schortmann

Irene Abdou

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th