Tournament: Beaver Classic

1/17/2019 - 1/20/2019, Timberhill Athletic Club - Corvallis, OR USA




Albany, Ore. USA

Joshua Dittman ()

Men's Doubles - C

Tommy Johnson (Ymca Albany)

Men's Singles - D

Astoria, Ore. USA

Darvin Mattila ()

Men's Singles - B

Men's Singles - C

Beaverton, Ore. USA

Rachel Creel (LA Fitness)

Mixed Doubles - A

Brooke Johnson (Oregon State Univ.)

Men's Doubles - C

Women's Singles - B

Carlton, Ore. USA

Robert Lysaker (Community Center)

Men's Age Singles - 55+

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Cave Junction, Ore. USA

Craig Wagner (Club Northwest)

Men's Doubles - Elite

Men's Singles - Elite

Coos Bay, Ore. USA

Jason Samora (Bay Area Athletic Club)

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Corvallis, Ore. USA

Danielle Barrett (Timberhill Athletic Club)

Men's Doubles - C

Women's Singles - B

Paul Durbin (Timberhill Athletic Club)

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Robert Durbin (Timberhill Athletic Club)

Men's Age Singles - 55+

Rudy Garza (Timberhill Athletic Club)

Men's Singles - C

Richard Graff (Timberhill Athletic Club)

Men's Age Singles - 55+

Mixed Doubles - A

Tim Harris (Oregon State Univ.)

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Puneet Jain (Timberhill Athletic Club)

Men's Singles - A

Brandon Kiept (Oregon State Univ.)

Men's Doubles - B

Men's Singles - C

Foster Kirsch (Timberhill Athletic Club)

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Bernardo Magana (Timberhill Athletic Club)

Men's Doubles - B

Elena Mathew (Timberhill Athletic Club)

Men's Doubles - B

Women's Doubles - Open

Women's Singles - Open

Kareena Mathew (Timberhill Athletic Club)

Mixed Doubles - A

Women's Doubles - Open

Women's Singles - Open

Prem Mathew (Timberhill Athletic Club)

Men's Singles - A

Mixed Doubles - A

Douglas Severs (Timberhill Athletic Club)

Men's Singles - C

Olivia Solensky (Timberhill Athletic Club)

Men's Singles - D

Andy Tucknott (Timberhill Athletic Club)

Men's Doubles - Elite

Men's Singles - Open

Crescent City, Calif. USA

Michael Bern (The Club Fitness Center)

Men's Doubles - Elite

Men's Doubles - Open

Grants Pass, Ore. USA

Matt Taylor (Club Northwest)

Men's Doubles - Elite

Mixed Doubles - A

Gresham, Ore. USA

Katie Bain (Cascade Athletic Club)

Men's Singles - D

Lucas Bain (Cascade Athletic Club)

Men's Singles - A

Men's Singles - Elite

Jacob Edwards (Cascade Athletic Club)

Men's Doubles - B

Men's Singles - D

Riley Edwards (Cascade Athletic Club)

Men's Doubles - C

Men's Singles - D

Kelsey Klinger (Cascade Athletic Club)

Women's Doubles - Open

Women's Singles - B

Annie Roberts (Cascade Athletic Club)

Women's Doubles - Open

Women's Singles - Open

Benjamin Roberts (Cascade Athletic Club)

Men's Doubles - C

Men's Singles - D

Bryan Roberts (Cascade Athletic Club)

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Hillsboro, Ore. USA

James Trujillo (La Fitness)

Men's Doubles - C

McMinnville, Ore. USA

Greg Copeland (Linfield)

Men's Age Singles - 55+

Men's Singles - B

Merlin, Ore. USA

Karen Whitehead (Club Northwest)

Mixed Doubles - A

Women's Singles - A

Milwaukie, Ore. USA

Lexi York (Oregon State Univ.)

Men's Singles - Open

Women's Doubles - Open

Newport, Ore. USA

Mark Szabo (Timberhill Athletic Club)

Men's Doubles - Elite

Men's Singles - Elite

Men's Singles - Open

Philomath, Ore. USA

Julio Boriss (Timberhill Athletic Club)

Men's Singles - D

Portland, Ore. USA

Ian Bain (Cascade Athletic Club)

Men's Singles - A

Griff Bear (La Fitness)

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Tyler Loescher (Oregon State Univ.)

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Natalie Lorati (Timberhill Athletic Club)

Mixed Doubles - A

Women's Doubles - Open

Women's Singles - A

Michael McPherson (La Fitness)

Men's Doubles - C

Men's Singles - C

Tyler Vorhies (Lloyd Athletic Club)

Men's Doubles - Elite

Redding, Calif. USA

Ryan King (Shasta Athletic Club)

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Elite

Jeff Stark (Shasta Athletic Club)

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Roseville, Calif. USA

Laura Morin (California Family Fitness)

Men's Doubles - Elite

Women's Doubles - Open

Women's Singles - Open

Salem, Ore. USA

Nathan Buring (Courthouse Athletic Club South)

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Elite

Nick Buring (River Rd Courthouse)

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Elite

Aidan Crockett (Courthouse Athletic Club South)

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Jake Hesse ()

Men's Doubles - C

Men's Singles - C

Erik Holman (Timberhill Athletic Club)

Men's Singles - Elite

Mixed Doubles - A

Ryan Moon (Timberhill Athletic Club)

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Linda Reeves (Courthouse Athletic Club North)

Women's Doubles - Open

Women's Singles - Open

Ashley Smith (Oregon State Univ.)

Men's Doubles - B

Women's Singles - A

Sandy, Ore. USA

Sara Freeman (Mt Hood Athletic Club)

Men's Doubles - B

Women's Singles - B

Daniel Hoffman (Mt Hood Ac)

Men's Doubles - B

Men's Singles - C

Seattle, Wash. USA

Rick Charbonneau (Oregon State Univ.)

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Ryan Charbonneau (Oregon State Univ.)

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Sweet Home, Ore. USA

Michael Stoner (Lebanon Racquetball Club)

Men's Doubles - Elite

Men's Singles - Elite

Men's Singles - Open

Tigard, Ore. USA

Colleen McNally (Tualatin)

Women's Singles - B

Tualatin, Ore. USA

Autumn Lewis (Tualatin)

Women's Singles - A